Jak zdobyć umiejętność rozwiązywania problemów?

Istnieją pewne logiczne kroki, które podejmujesz, kiedy pragniesz rozwiązać jakiś problem.

  1. Rozpoznanie problemu. Nie jest to zawsze łatwa sprawa. Zadaj sobie następujące pytania. Czego dokładnie się spodziewałeś? Co poszło źle? Czy jest to problem zewnętrzny czy wewnętrzny? Czy ma związek z pracownikami, sprzętem, rynkiem czy też działalnością?

  2. Analiza problemu. Czy jest on bardzo znaczący? Czy może rozwinąć się w jeszcze większy? Co by się stało, gdybyś zignorował ten problem? Czy z problemem tym może poradzić sobie pracownik czy też sam musisz się nim zająć? Czy podobny problem nie pojawił się w przeszłości? Czy taki problem może znowu zaistnieć w przyszłości? Jak inni rozwiązują podobne problemy?

Znalezienie najlepszego rozwiązania. Wypisz tyle aspektów problemu ile potrafisz wyróżnić. Jakie kroki należy podjąć, aby poradzić sobie z poszczególnymi aspektami? Porównaj ten problem z innymi. Co najlepiej pomogło w podobnej sytauacji? Zapytaj tych, którzy zetknęli się z podobnymi sytuacjami. Jak skutecznie byli w stanie poradzić sobie z nimi?

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.