Koszty i należności

Koszty podstawowych materialćfw. Są to koszty części zamiennych i artykułów używanych do produkcji (albo potrzebnych do działaności usługowej). Wchodzi w to również koszt transportu, dostawy i przechowywania.

Koszty dotatkawych materiałów. Są to koszty materiałów używanych w tak małych ilościach albo w tak specyficznych sytuacjach, że nie uwzględnia się ich w kosztach podstawowych materiałów, może to być np. olej do maszyny.

Koszty bezpośredniej robocizny. Są to koszty robocizny potrzebnej do wyprodukowania danego produktu lub wykonania usługi. Obejmują płace i wynagrodzenia tych pracowników, którzy aktualnie wytwarzają produkt lub świadczą usługi. Koszty niebezpośredniej robocizny dotyczą pracowników administracji i portierów.

Należności nieściągalne. Należności nieściągalne są to płatności za twoje usługi lub sprzedane artykuły, których nie jesteś w stanie wyegzekwować. Niektóre firmy mają więcej takich strat niż inne. Niestety prawne postępowanie mające na celu odzyskanie takich należności jest często bardziej kosztowne niż poniesione straty. Czasami korzysta się z usług specjalnych agencji, pomagających w odzyskaniu takich należności.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.