Koszty prowadzenia firmy

Poznanie kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Jedną ze wspólnych cech dyrektorów firm odnoszących sukcesy jest dokładna znajomość kosztów, jakie ponosi ich firma. Twoje szanse na odniesienie sukcesu będą większe, jeżeli będziesz dokładnie znał wydatki związane z założeniem i prowadzeniem swojego interesu.  Przyjrzyjmy się przypadkowi, który pokazuje, że dobra znajomość kosztów pomoże nowemu przedsiębiorcy zaoszczędzić pieniędze i uwolnić się od bólów głowy.

Pierwsza usługa

Podczas letnich wakacji Ed Johnson pomagał dziadkom malować ich farmę Doszedł do wniosku, że nie tylko lubi tę pracę, ale także, że dobrze ją wykonuje. Postanowił, że za rok kiedy skończy szkołę założy firmę zajmującą się malowaniem domów. Jego zarobki będą wspaniałe. Wiedział, że będzie potrzebował drabin, pędzli i rozpylacza do farby. Jego ojciec zgodził się pożyczyć mu pieniądzy na zakup sprzętu. Ed umieścił ogłoszenie w gazecie i w tydzień później został wezwany, aby zrobić swój pierwszy kosztorys. Zmierzył dom, odjął powierzchnię okien i drzwi oraz oszacował, że będzie potrzebował około 12 galonów farby. Przy cenie 21$ za galon, farba będzie kosztowała 252$. Pomyślał także, że jeśli on przy pomocy dziadka pomalował dom na farmie w przeciągu 3 dni, jemu samemu zajmie to 5 dni. Zaplanował wziąć 8$ za godzinę pracy i w ten sposób wycenił swoją pracę na 575$. Oferta Eda została przyjęta i tego samego popołudnia Ed zakupił potrzebne materiały. Miał rozpocząć malowanie następnego ranka o godzinie 8.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.