Podjęcie działania i ocena problemu

  1. Podjęcie działania. Znalezienie właściwego rozwiązania problemu nie spowoduje jego zniknięcia. Kiedy już opracowałeś plan działania musisz wprowadzić go w życie. Kogo poprosisz,aby ci pomógł? Na kogo będzie mieć wpływ ten problem i jego rozwiązanie? Kiedy podejmiesz odpowiednie kroki, aby rozwiązać problem? Kto powinien znać twoje plany? Jakich użyjesz narzędzi? Czy potrzebujesz wynająć kogoś do pomocy, np. doradcę prawnego?
  2. Ocena rozwiązania problemu. Jaki odniosłeś efekt? Czy inne sposoby zadziałałyby lepiej? Szybciej? Taniej? Czy takie rozwiązanie można będzie zastosować w przyszłości? Czego nauczyłeś się dzięki temu doświadczeniu, a co w przyszłości pomoże ci radzić sobie z podobnymi problemami?

Umiejętność rozwiązywania problemów nie jest wrodzona. Uczymy się jej obserwując innych oraz analizując konsekwencje naszych własnych działań. Poprzez doświadczenie w robieniu i poprawianiu błędów stajemy się osobą biegłą w rozwiązywaniu problemów i w końcu jesteśmy coraz lepszymi dyrektorami firmy.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.