Przykłady szacowanych kosztów firmy

Podatki Możesz porozmawiać z księgowym, aby uzyskać rozeznanie o tym, jak duże będą twoje roczne podatki. Są one uzależnione od dochodów i wydatków twojej firmy. Będziesz musiał płacić podatek dochodowy, VAT, oraz składki na ubezpieczenia społeczne, a także w niektórych miejscowościach podatek lokalny.

Odsetki Odsetki od kapitału, jaki pożyczyłeś dla swojej firmy, stanowią realne koszty. Jeśli masz ustaloną stopę procentową, będziesz dokładnie wiedział ile płacić miesięcznie. Jeżeli wziąłeś pożyczkę o zmiennej stopie procentowej, będziesz musiał oszacować koszty.

Konserwacja. Maszyny wymagają konserwacji aby mogł> efektywnie pracować. Konserwacji potrzebuje też wyposażenie firmy tal samo jak i pojazdy, których używasz. Oznacza to, że w regularnych odstępach czasu przychodzi ktoś, aby sprawdzić stan wyposażenia, oczyścić i naoliwić maszyny. Przeważnie mniej kosztuje utrzymywanie urządzeń w dobrym stanie niż kosztowne naprawy potrzebne w przypadku awarii spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem.

Możesz być także odpowiedzialny za utrzymanie i konserwację budynków, nawet jeśli je wynajmujesz lub dzierżawisz. (W tym przypadku strona odpowiedzialna za utrzymanie powinna zostać wyznaczona w umowie leasingu.)

Opłaty dla prawnika i dla innych fachowców. Możesz regularnie korzystać z usług prawnika, księgowego albo innych fachowców. Jeżeli masz zamiar tak robić, włącz te koszty do miesięcznych wydatków.

Róine. Zawsze musisz planować nieprzewidziane wydatki. Mogą to być nieprzewidziane naprawy urządzeń lub nieprzewidziane zakupy wyposażenia. Rozsądną rzeczą jest ujęcie w miesięcznym budżecie takich nieprzewidzianych wydatków.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.