Rozmieszczenie i obciążenie produkcji

W każdym typie firmy produkcyjnej ostatecznym celem jest przetworzenie surowca w produkt. Aby zrobić to efektywnie, trzeba planować. Jest to duży proces składający się z wielu etapów. Kiedy jeden z takich etapów nie funkcjonuje właściwie, następne ulegają opóźnieniu, a wtedy traci się czas i pieniądze. Zasady te dotyczą zarówno hodowli roślin i zwierząt, jak i wytwarzania materiałów. Kiedy dokładnie poznasz proces produkcji swojej firmy, będziesz w stanie działać z maksymalną efektywnością. Spójrzmy na kilka problemów, dzięki analizie których będziesz lepiej rozumiał proces produkcyjny.

Rozmieszczenie procesu produkcji Jak ustawione są maszyny? Jak przesuwa się produkt przechodząc przez kolejne etapy produkcji? Czy maszyny są tak ustawione, że produkcja jest efektywna i robotnicy nie muszą wykonywać niepotrzebnych ruchów? Jeśli wytwarzasz więcej niż jeden produkt, to czy maszyny są odpowiednio do tego ustawione? W. takiej sytuacji powinieneś przeanalizować kilka możliwości i wybrać najlepszą.

Obciążenie produkcyjne. Czy masz zamiar produkować różne artykuły? Jeśli tak, to na ile twoje działania będą elastyczne? Czy będziesz w stanie przerwać dalekosiężny program produkcji,aby zająć się krótko­terminowym?

Standardy czasu i robocizny. Kiedy twoja firma zacznie działać, będziesz mógł analizować efektywność alternatywnych planów. Będziesz mógł porównywać dane dotyczące czasu i kosztów wykonania danej pracy w szczególny sposób. Dzięki tym informacjom będzie ci łatwiej planować na przyszłość swoje zdolności produkcyjne i koszty nowych przedsięwzięć.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.