Sporządzanie bilansu

Sporządzanie bilansu. Prowadź bieżący bilans dla każdego z rejestrów, które prowadzisz. Innymi słowy: prowadź dzienny, miesięczny i roczny bilans dla każdego rodzaju rejestrów. Bilans twoich ksiąg powinien zgadzać się z co miesięcznym wyciągiem bankowym. Zdarzają się czasem pomyłki, ale łatwiej sobie z nimi poradzić jeśli są wcześnie dostrzeżone. Kiedy bilans twoich ksiąg nie zgadza się z bankowym wyciągiem to albo twoja firma albo bank jest w błędzie. W każdym przypadku musisz jak najszybciej to rozstrzygnąć. Takie pomyłki mogą być fatalne, szczególnie jeśli chodzi o duże sumy pieniędzy lub jeśli twój przepływ gotówki jest bardzo napięty.

Gotówka w kasie. W zależności od rodzaju transakcji, jakiej dokonujesz, możesz odkryć dużą przydatność funduszu drobnej gotówki. Jeśli każdego dnia dokonujesz kilku małych zakupów, dużo czasu zajmie ci wypisywanie za każdym razem czeku. Niektóre firmy przechowują małe ilości pieniędzy w bezpiecznym miejscu w biurze. Jeśli robisz tak samo, powinieneś prowadzić rejestr ilości drobnej gotówki w depozycie oraz ilości, którą wydajesz. Pod koniec pewnego okresu czasu, np. kiedy dokładasz pewną ilość gotówki do depozytu, robisz podsumowanie małych transakcji, których dokonałeś.

Zakupy dla firmy. Dobrym pomysłem jest także zapisywanie wyposażenia nabywanego przez firmę. Jeśli zrobisz listę sprzętu z datą zakupu, nazwą dostawcy, wartością i numerem czeku oraz uwzględnisz wszelkie kontrakty związane z jego utrzymaniem, zawsze będziesz dysponował rejestrem potrzebnym przy ubezpieczeniu, przeprowadzce itp.

Rejestry ubezpieczeniowe. Powinieneś zapisywać informacje o wszystkich polisach ubezpieczeniowych, które zakupiła twoja firma. W ich skład powinien wchodzić rodzaj polisy, nazwa firmy ubezpieczeniowej, data wykupienia, data wygaśnięcia polisy oraz roczna składka.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.