Ustalanie cen w różnych rodzajach firm

Strategia cenowa pozostaje zróżnicowana w zależności od rodzaju biznesu. Podczas gdy podstawowe zasady ustalania cen pozostają te same – każda firma musi odzyskać swoje stałe i zmienne koszty i osiągnąć zysk – to jednak różne czynniki wpływają na ceny w zależności od typu interesu.

Usługi. Zwykle ceny dla firmy świadczącej usługi najłatwiej ustalić. W taką firmę inwestujesz przede wszystkim swoją wiedzę i umiejętności plus wyposażenie, które jest potrzebne do świadczenia usług. Koszty stałe to wyposażenie, reklama i ubezpieczenie. Dodatkowe wydatki zwiazane z każdorazowym świadczeniem usług (paliwo, nasiona i środki chemiczne dla zajmujących się trawnikami) to koszty zmienne. Możesz ocenić wartość swojego czasu i wiedzy (co będzie uzależnione od konkurencji i wymagań klientów), dodać do pozostałych kosztów, i wtedy ustalić cenę.

Sprzedai. Ustalanie cen dla firm zajmujących się sprzedażą w większym stopniu uzależnione jest od konkurencji. Klienci zapłacą wyższą cenę w twojej firmie, jeśli musieliby jeździć 20 mil dalej, aby kupić taniej. Poziom twoich cen będzie bardziej narażony na zmiany, jeżeli tańsze substytuty twojego produktu są łatwo dostępne.

Produkcja. Ceny ustalane przez producentów są w największym stopniu uzależnione od kosztów, chyba że wytwarzany jest jakiś unikalny produkt.

Zawieranie umów. Firma pośrednicząca w zawieraniu umów zbiera informacje o innych firmach jeśli chce wykonać swoją pracę. Z tymi innymi więcej pieniędzy niż zarabiają, a innym znowu razem więcej zarabiają niż wydają. Niekiedy muszą pożyczać kapitał, aby zapłacić za materiały, a czasem dają pieniądze do banku i zarabiają na odsetkach.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.