Utrzymywanie minimalnych rejestrów

Istnieją takie rejestry, które musisz prowadzić aby, móc odnieść sukces w swoim interesie. Są one następujące:

        1. Rejestr sprzedaży. Utrzymuj rejestr całej sprzedaży (detal i usługi), jaką twoja firma prowadzi. Informacja ta powinna zawierać dane dotyczące kupującego,              datę i ilość artykułów.

  1. Wpływy gotówki. Twoja sprzedaż nie jest dokładnie tym samym co wpływ gotówki. Omawiamy to trochę szerzej w rozdziale o przepływie gotówki. Jeśli sprzedajesz jakiś artykuł na raty lub z późniejszą płatnością, powinieneś to sobie zapisać.

  2. Wydatki gotówki. Powinieneś prowadzić rejestr gotówki wypłacanej przez twoją firmę. Należy zapisać datę, ilość, nazwisko osoby, która ją otrzymuje, cel wypłaty oraz numer czeku (a także numer rachunku jeśli masz kilka ksiąg rachunkowych).

  3. Rachunki do przyjęcia. Jest to rejestr wszystkich rachunków, które nie zostały ci w całości zapłacone. Należy w nim uwzględnić datę płatności. Ponadto trzeba utrzymywać rejestr wszystkich rachunków bieżących, a także płatnych w ciągu 30, 60 czy 90 dni. Prowadzenie tych rejestrów jest nieocenione jeśli planujesz przepływ gotówki dla swojej firmy (może ich również wymagać udzielający pożyczki).

  4. Podatek od sprzedaży (VAT). Powinieneś dokładnie wiedzieć, jakim podatkiem od sprzedaży obciążyłeś swoich klientów, a także jaki podatek zapłaciła twoja firma przy dokonywaniu zakupów.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, Jestem właścicielem firmy, prowadzę ja od 10 lat z sukcesem. Moje mikroprzedsiębiorstwo to zarówno forma zarabiania na życie jak i pasja. Na blogu umieszczam wszystkie istotne według mnie informacje o biznesie i księgowości!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.